Blue Rose

Blue Rose


#1 2009-08-17 13:38:38

KamilWit

Administrator

Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 19
Punktów :   

Piosenki

No z czasem pewnie kiedyś przyjdzie że będziemy chcieli zagrać swoje piosenki..
Do układania muzyki posłuży nam program Guitar pro 5
A do słów hmm trzeba coś wymyślić ;p


Co do piosenki:

Forum przyda się do tego aby napisać stałe reguły początkowego tworzenia piosenki wg. której będziemy musieli się trzymać przykładowo podam dziś pare propozycji z którymi nie musicie się zgadzać, mozecie podac powod czemu nie itp w forum. Z czasem kiedy będzie więcej reguł piosenka zacznie się układać w prostszy sposób ( przynajmniej o trochę)
   ( aha pozatym domyślnie w tej chwili ustawieni jesteśmy na granie Chill rocka - spokojna muza ale rock  można się dogadać a propo niektórych piosenek, ale nie cos w stylu ze rock i hip hop bo to oczywiscie 2 odlegle style....


To jest kilka propozycji które ja zaproponuję:
1. Warto byłoby układać z początku tekst piosenki po angielsku, z kilku powodów, np.   polski tekst może wydać nam się głupi, jeśli gra z początku na instrumentach będzie nam wychodziła średnio a do tego będziemy się czuli źle śpiewając dziwny tekst.. to lepiej po angielsku wtedy mniej problemu/stresu
Wiadomo że jeśli tekst będzie szybki to ludzie(większość) nie będzie wiedziała znaczenia tekstu , wtedy wg mnie zwracają wiekszą uwagę na rytmikę i tak zwaną chwytliwość utworu i tu nasuwa się 2 punkt.

2.  W celu grania rocka i poprawienia rytmiki/pamiętliwości utworu przez słuchaczy zastosujemy drobny schemat:

muzyka + słowa
muzyka
muzyka + słowa

oczywiście później do tego dochodzą oprócz tego solówki.


No i tyle narazie zebrałem myśli zapraszam do komentowania ;p

Offline

 

#2 2009-08-17 15:45:07

wieczor14

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-08-17
Posty: 11
Punktów :   

Re: Piosenki

Witkosiu, a czemu mielibyśmy grać tylko chill'a???;p Przecież dobry artysta to artysta wszechstronny;p ja do chill rocka dorzuciłbym latino rock, coś w stylu P.O.D- goodbye for now lub linkin park- numb encore i ciut bluesa... coś jak dżem (nie taki ze słoika;p z radia). Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje??? Jeszcze ze spraw organizacyjnych to poruszyłbym temat wokalu;p ja chyba nie będę śpiewał;p osiadacz jak się nasłuchał tego aluminium to zacznie mordę drzeć;p witkoś nie mam pojęcia, chyba ma najlepsze szanse;p a jakby pomyśleć o wokalistce;p mam już coś na oku;p

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl